Lav selv workshops med vores kursusmaterialer eller book en af vores eksperter

by

Nu kan du bestille Skoletube eksperter og få et tilpasset og skræddersyet kursus til lige præcis din målgruppe, fag eller årgang.  

Vi har lavet en række super spændende kurser, som du kan booke vores Skoletubeeksperter til at afholde. Kurserne spænder bredt fra grundlæggende introduktion til Skoletube universet over skrive-læse-støtte med Skoletube og helt til didaktik og arbejdsgange i f.eks. logbøger, portfolio eller Book Creator. De faste kurser kan du læse meget mere om og booke her

Lav dine egne workshops med vores materialer

Vi har også lavet en sektion på vores kursusside til dig, som vil lave dine egne workshops i Skoletube.

Du kan nu lave dine egne Workshops med udgangspunkt i vores materialer, som du frit kan hente og downloade. Det giver dig muligheden for fuldstændigt at tilpasse kurset til jeres lokale kontekst og brugere. Gå til “Lav selv Workshopsmaterialerne”.

Rigtig god fornøjelse!

0 Comments